Przyrodniczy obóz naukowy

W ramach projektu Arboretum Inspiruje w pierwszym tygodniu wakacji odbył się obóz naukowy. Uczniowie pod opieką pani Ewy Froń i pani Magdaleny Jasińskiej wyjechali do  Kamiannej – miejscowości słynącej z pszczelarstwa. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji oraz kreatywnych zadań naukowych. Tematem przewodnim obozu były pszczoły – uczniowie zwiedzili  Muzeum Pszczelarstwa i  skansen pszczelarski. Samodzielnie wytwarzali świece.  Przypatrywali się życiu pszczół w pasiece. Nie zabrakło też zajęć z geografii podczas których budowano wulkany oraz stworzono mapę Świata  w skali XXL. W Sądeckim Parku etnograficznym poznawano zagadnienia z historii a w Fabryce endorfiny odbyła się interdyscyplinarna zabawa „konstruktorzy” podczas której grupy uczniów samodzielnie budowały katapulty. Obóz naukowy odbył się dzięki wsparciu sponsorów – firmy Polwax i Nadleśnictwa Bielsko.

image002 image003 image004 image005 image006 image007 image008 image009 image010