„ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ…” – Jasełka gimnazjalistów…

11 grudnia klasa 1c pod kierunkiem księdza Pawła Hubczaka przygotowała spektakl „Zaopiekuj się mną” – była to bardzo nowoczesna forma „jasełek”. Kilku miesięczny trud przyniósł efekt – przedstawienie bardzo się podobało uczniom, nauczycielom oraz rodzicom dla których zagrano w sobotę.

Kilka słów skierowanych do Gimnazjalistów, myślę że również do Nas:

Moi drodzy!
Różne scenariusze, JEDNA TAJEMNICA… Czy ją odkryjemy i przyjmiemy do SERCA?
Wielkimi krokami zbliża się świąteczne szaleństwo, przygotowania, zapach choinki, wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i wigilijną wieczerzę… Chyba nam Święta spowszechniały…, przyzwyczailiśmy się do bieganiny…, ciągle jest coś ważniejszego do zrobienia…, choinka błyszczy już od listopada…, Adwentowe oczekiwanie to dla dzieci z Podstawówki… A my tworzymy Gimnazjum… I przy tym wszystkim zapominamy o Nim, o JEZUSIE, którego narodziny świętujemy. Chyba po trochu zagubiliśmy znaki Jego obecności i bliskości… Więc dzisiaj Bóg ma dla nas…, dla KAŻDEJ OSOBY ze społeczności czechowickiego Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego niesamowite przesłanie „ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ”…
Jak to mamy zaopiekować się Bogiem? Może pomyślisz – to chyba nie na nasze czasy… Zapraszamy Cię więc do refleksji i zadumy… Mamy RECEPTĘ, zaopiekuj się Bogiem przez otwartość na drugiego człowieka.(czytaj więcej)     

ks. Paweł

8 6 4 więcej zdjęć