APEL Z OKAZJI ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą , nie zawsze powrócą.
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości ,
czy pierwsza jest ostatnią, czy ostatnia pierwszą…”

18 stycznia 2006 r. odszedł poeta i kapłan – ks. Jan Twardowski. Najpopularniejszy i najbardziej kochany współczesny polski poeta. Od wielu lat jego życie i twórczość stanowi wzór dla uczniów naszej szkoły, ponieważ jest on naszym Patronem.
Jak co roku uczciliśmy ten dzień uroczystym apelem, tym razem przygotowanym przez uczniów klasy 3d wraz z wychowawcą p. Ewą Przepiórą. Przybliżyli nam oni życie poety i przypomnieli wybrane jego wiersze. Przewodniczący klas złożyli po róży pod popiersiem Poety. Na koniec uczennice klasy 1d zaśpiewały piękną piosenkę Maryli Rodowicz „Łatwopalni”.
Na apelu został również podsumowany konkurs wiedzy o Patronie, który w tym roku przygotowała i oceniła p. Magdalena Kozłowska.
I miejsce- Julia Rajtar
II miejsce- Maja Mikler
III miejsce- Magdalena Górny.
Zespołowo wygrała klasa Id, kl. Ib była druga, a trzecia to klasa Ia.

DSCN0441 DSCN0442 DSCN0443 DSCN0445 DSCN0447 DSCN0448 DSCN0450 DSCN0451 DSCN0452