Prezentacja pszczelich działań Arboretum w UM

W dniu 10 lutego od godz. 16.30 odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej na które zaproszono rolników i pszczelarzy z gminy Czechowice-Dziedzice oraz uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 1. Kaja Fołta i Jakub Kopeć prezentowali nasze działania na rzecz pszczół, które prowadzimy w ramach projektu Arboretum Inspiruje.

Wiodącym tematem posiedzenia były sprawy dotyczące współdziałaniu rolników i pszczelarzy w ochronie pszczół. Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz wybitny znawca pszczelnictwa dr inż. Wiesław Londzin  przeprowadzili wykłady: ” Chemiczna ochrona roślin bezpieczna dla pszczół” i „Pszczoła miodna jako czynnik plonotwórczy”. Zaproszenie na posiedzenie Komisji było dużym wyróżnieniem dla naszej szkoły.