Wizyta uczniów Gimnazjum Publicznego nr 3

14 marca 2016r. gościliśmy uczniów zaprzyjaźnionego GP nr3. Przyjechali oni do nas razem z nauczycielką edukacji regionalnej p. A. Chmielniak. Celem wizyty było zwiedzenie naszej Izby Regionalnej.
Uczniów przywitała p. M. Koutny i zaprowadziła ich do Biblioteki, gdzie obejrzeli Kącik Regionalisty. Następnie udali się do Izby Regionalnej, gdzie miała miejsce lekcja , która przeniosła ich do czasów młodości rodziców i dziadków. Ciekawe historie opowiedziały im nasze nauczycielki p. G. Woryna- Szołtysek i p. M. Koutny. Przybliżyły eksponaty zgromadzone wokół kącików tematycznych : w kuchni śląskiej i obejściu, w szkole, w pasiece itp.
Na koniec p. E. Przepióra zapoznała ich z nową wystawą tematyczną , przygotowaną niedawno przez uczniów naszej szkoły, tj. „Historią sportu w Czechowicach- Dziedzicach”. Okazało się ,
że wiedza na ten temat nie jest powszechna i uczniowie słuchali z zaciekawieniem o sportowcach, którzy rozsławili nasze miasto . Mieli również jedyna szansę obejrzeć prawdziwe medale olimpijskie, które wypożyczył nam p.Marek Dopierała.
Aby nasi goście wspominali nas życzliwie , na zakończenie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, tj, słodkie babki wielkanocne, upieczone przez koleżanki z 3d. Mamy nadzieję ,
że dzięki nam nauczyli się czegoś nowego.
Ewa Przepióra