MISTRZOWIE POWIATU

Zakończyła się rywalizacja drużyn koszykarskich w ramach rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Do zawodów powiatowych zakwalifikowała się zgodnie z przewidywaniami nasza drużyna chłopców. Dużą niespodziankę sprawiły jednak dziewczęta, które wygrały swój półfinał i po wielu latach mogły rywalizować w zawodach o mistrzostwo powiatu bielskiego. Chociaż zajęły w nim 3. miejsce możemy mówić, że wspięły się na szczyty.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się nasi chłopcy. W pierwszym meczu zmierzyli się z kolegami z Bystrej. Od początku objęli prowadzenie i kontrolując wynik wygrali 39:22. Kolejne spotkanie to rywalizacja z GP2 z Czechowic-Dziedzic. Wynik I kwarty 5:7 dla GP2 zapowiadał spore emocje. Tak się jednak nie stało, bo zawodnicy GP1 w dalszej części meczu bardzo się zmobilizowali, błyskawicznie odrobili straty i stale powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali aż 48:17 i zdobyli mistrzostwo powiatu, jednocześnie awansując do zawodów rejonowych. W kolejnym etapie rozgrywek zajęli 2. miejsce ulegając kolegom z GP 11 Bielsko-Biała, a pokonując gospodarzy z Twardorzeczki.
Skład naszych drużyn:

Dziewczęta: Aleksandra Byrdy, Aleksandra Drewniak, Wiktoria Moroń, Klaudia Kocur, Weronika Figura, Sandra Wróbel, Sandra Kwiczala, Julia Szary, Natalia Olearczyk, Kamila Kuś. Trener: Anna Telok

Chłopcy: Maciej Jałowiec, Kacper Maniowszczak, Kacper Mikler, Szymon Nowak, Mateusz Matl, Mateusz Czerwonka, Rafał Kozioł, Jakub Kopeć, Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Dawid Cebula. Trener: Anna Telok, Ireneusz Kasprzyk

20160401_132201 20160401_132735 20160406_123504 20160406_123551