bicie rekordu Guinnessa w Resuscytacji krążeniowo – oddechowej

17 października 2016 r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w naszej szkole przystąpiono do zbiorowego bicia rekordu Guinnessa w Resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Ogólnopolską akcję organizowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

Pomysłodawcami przystąpienia do tej pożytecznej ogólnopolskiej akcji był Samorząd Uczniowski w składzie:

Kacper Linnert – przewodniczący SU, Klaudia Kupper – zastępca oraz Kaja Fołta – szkolny rzecznik praw ucznia.

W każdej lokalizacji musiał być przynajmniej jeden certyfikowany instruktor prowadzący tę akcję – lekcję. W naszej szkole był to jak zawsze niezawodny Pan Krzysztof Gazda – ratownik medyczny.

Filmowaniem akcji zajęli się: Damian Ciżbok i Michał Kłoda. Oprawę muzyczną zapewniał Nikodem Sojka.

W ciągu 30 minut – od 12.00 – 12.30 na czterech fantomach 45 uczniów ochotników z klas I, II i III naszej szkoły wykonało  131 razy resuscytację.

Odwiedził nas także dziennikarz Bielskiego Radia Zet Gold, który przeprowadzał wywiady z pomysłodawcami i organizatorami Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w GP 1.

Dzięki tej akcji na pewno zwiększyła się świadomość i umiejętności praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej naszej młodzieży, a jest to doświadczenie bezcenne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej lekcji – akcji przywracania czynności serca poprzez resuscytację krążeniowo – oddechową.

Całość akcji możecie obejrzeć:  (zobacz)

przygotowanie-do-bicaia-rekordu-guinnessa-w-rko szkolni-ratownicy-przedmedyczni-na-stanowiska-do-bicia-rekordu-guinnessa-w-rko