Polsko-czeska współpraca przyrodnicza.

9 stycznia grupa uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w ramach projektu Arboretum Inspiruje udała się do zaprzyjaźnionej szkoły z polskim językiem nauczania w Gródku w Republice Czeskiej. Gimnazjaści przygotowali bajki przyrodnicze w formie teatrzyku kamishibai oraz warsztaty przyrodnicze.

Najpierw zaprezentowano bajkę pt.  „Łąka” z której dzieci dowiedziały się jakie organizmy zamieszkują łąkę oraz co zagraża temu ekosystemowi.  Kolejna z bajek przedstawiała przygody jednej z bohaterek poprzedniej opowieści – Myszki Honoratki, która szukała miejsca gdzie mogła by zamieszkać. Następnie uczniowie wykonywali wspólnie plakat zachęcający do ochrony łąk. Każdy z uczniów wykonywał kwiatek który miał ukwiecić łąkę. I symbolicznie „sadził” go przyklejając do papieru. Na koniec uczniowie raz jeszcze zasiedli na widowni by obejrzeć opowieść o wróżce, która dbała o kwiaty.

Na zakończenie każdy z młodych Polaków otrzymał prezent – Podania i Legendy z Czechowic-Dziedzic. Mamy nadzieję, że tym samym lepiej poznają nasze miasto.

Wyjazd przygotowały panie : Maria Koutny i Magdalena Jasińska. Natomiast w przygotowaniu bajki brały udział również: pani Grażyna Woryna –Szołtysek i  pani Kazimiera Drewniok-Woryna.

asdfg

Więcej zdjęć(zobacz)