Publikacja Arboretum Inspiruje

4 kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyła się promocja publikacji „Arboretum Inspiruje. Zajęcia terenowe” wydanej przez czechowickie Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego.

Publikacja stanowiąca 24 inspirujące scenariusze lekcji  i karty pracy do zajęć w terenie powstała w ramach prowadzonego w szkole projektu przyrodniczego Arboretum Inspiruje. Unikatowość powstałej publikacji polega na jej interdyscyplinarności – zaproponowane zostały zajęcia w terenie z zakresu różnych przedmiotów, nie tylko przyrodniczych. Znajdziemy tutaj pomysły na lekcję matematyki, języka polskiego, historii, plastyki  a nawet języka szwedzkiego.  Tak więc, nasza szkoła może być „zieloną szkołą” na co dzień.

Promocję Zeszytu Ćwiczeń uświetnił występ sygnalistów myśliwskich z Nadleśnictwa Bielsko oraz prezentacja bajki „Łąka”, która została przygotowana w formie teatrzyku Kamishibai.

Zobacz (zdjecia)

YnMtMS0yYzA2MzYyZjM2NTc3Y2U4ODZlMWVmZTU2ZTAxNTE1ZmU0ZTFjZGYzLU9IOHJqVXJFclBRbFdFVm5YUjFINGZFWHJ6R01rYVdlOGI2cE40YUhEQXc9