ZAWODY W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

SPRAWOZDANIE Z XX ZAWODÓW DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY ORGANIZOWANYCH PRZEZ GRUPĘ RATOWNICTWA  POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA  CZECHOWICE-DZIEDZICE

8 kwietnia 2017 roku nasza szkolna drużyna ratowników w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w składzie:

Monika Pawińska – kapitan, oraz Aleksandra Matejko, Wojciech Kubica, Miłosz Prymula oraz Iga Potok, a także Jakub Pysz, wzięła udział w gminnych zawodach organizowanych na terenie Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Janusza Kusocińskiego.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z upadkiem z wysokości, zasłabnięciem, otarciami, zakrztuszeniem, omdleniem, zatrzymaniem krążenia i resuscytacją, posługiwaniem się AED, zdobywaniem informacji od świadka zdarzenia,  wezwaniem pogotowia ratunkowego oraz testem teoretycznym.

Gratulujemy naszym zawodnikom wszechstronnej wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzięki Wam wszyscy możemy czuć się bezpieczniej.

Jednocześnie dziękujemy Pani Karolinie za wysiłek i czas poświęcony w przygotowanie naszej drużyny do zawodów.

image007 image004 image005