PORANEK TALENTÓW 2017

Masz talent? Pochwal się!

            Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny zaprezentowało talenty swoich uczniów. 3 czerwca w Miejskim Domu Kultury „Świt” odbył się Poranek Talentów, podczas którego na scenie mogli wystąpić uczniowie gimnazjum oraz absolwenci.
Skecze wykonywane przez grupę teatralną „Fajni i Skromni”, prowadzoną od lat przez panią Aldonę Wawrzos, były przeplatane występami wokalnymi i tanecznymi.

            Wokalistkami w tym roku były Martyna Binda oraz Paulina Paszek, a także absolwentki Kinga Olearczyk i Marta Janusz. Muzycznie było bardzo przekrojowo, bo Kinga zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”, Martyna utwór Jamesa Arthura „Say you won`t let go”, z kolei Marta  zaśpiewała piosenki Harrego Stylesa „Sign of the times” i  Kasi Moś „Flashlight” . Paulina wykonała utwór  Miley  Cyrus „When I look at you” .

            Na potrzeby Poranku stworzył się również zespół, w skład którego weszły uczennice
z 2 klasy: Julia Szary, Natalia Olearczyk, Kamila Kuś i Emilia Targosz. Przy akompaniamencie gitary (Julia Szary) zaśpiewały piosenkę Farby „Chcę tu zostać” .

            Pokazy tańca także cieszyły widzów różnorodnością. Sandra Brandys zatańczyła przygotowany przez siebie taniec do utworu Lany Del Ray-Young and beautiful . Z kolei Julia Szary, Kamila Kuś i Natalia Olearczyk przy energetycznej muzyce AC/DC  „Highway to hell” musiały wykazać się synchronizacją ruchów. Poranek Talentów stał się również okazją do zaprezentowania pracy na lekcjach wychowania fizycznego. Dziewczęta z klasy 2d pod kierownictwem pani Anny Telok przygotowały taniec zumby do piosenki Justina Biebera „What do you mean?”.

            Tematem przewodnim w tym roku na Poranku był szeroko pojęty „dom”. Fajni i Skromni rozpoczęli swe występy od domu handlowego, a dokładniej od „Niedzieli handlowej” Kabaretu Młodych Panów. Wystąpili w tym skeczu wszyscy członkowie zespołu: Wiktoria Lesiewicz, Ewelina Pieróg, Wiktoria Wiewióra, Jadwiga Zyzańska, Miłosz Białek, Kacper Kalarus, Adrian Kubieniec, Kacper Linnert i Szymon Pilewski.

            Następna scena mówiła o tym, że wakacje najlepiej spędzić w domu, chyba że chce się pochwalić przed sąsiadami, ale to zawsze można trochę pozmyślać… I takie właśnie zmyślanie zaprezentował Kacper Linnert, a towarzyszyli mu Ewelina Pieróg i Adrian Kubieniec. Inspiracją były „Wakacje w Indonezji” Kabaretu Moralnego Niepokoju.

            Kolejny skecz z udziałem Wiktorii Lesiewicz, Adriana Kubieńca, Szymona Pilewskiego
i Miłosza Białka mówił o trudnych powrotach do domu, zwłaszcza po mocno zakrapianej imprezie. Wykorzystano tekst Kabaretu Młodych Panów „Pijani kierowcy”.

            Nie mogło zabraknąć monologu – w rolę Mariolki z Paranienormalnych  odwiedzającej Spa wcielił się Kacper Kalarus.

            Uczniom dom może niekiedy kojarzyć się z zadaniem domowym, dlatego Kacper Linnert  i Jadzia Zyzańska w towarzystwie Wiktorii Lesiewicz i Szymona Pilewskiego odtworzyli skecz  Kabaretu Moralnego Niepokoju zatytułowany ni mniej, ni więcej tylko „Zadanie domowe”.

            Ostatnim punktem programu „Fajnych i Skromnych” był występ Zenona Martyniuka
w swym przeboju „Przez twe oczy zielone” – fenomenalnie gwiazdę disco polo odtworzył Kacper Linnert.

Nowością w tym roku były występy kabaretowe absolwentów. Do tej pory na porankach gościł Piotr Maga, który wygłaszał monologi. Tym razem z braku czasu nie mógł wziąć udziału  w Poranku. Ale gościliśmy Dominika Gryzełkę, który wraz z kolegami z Goczałkowic – Marek Blacha i Wiktor Kużdżał – odegrał „Pojedynek na sarkazm”, a Kamila Fołta i Hubert Dudzicz, ubiegłoroczni absolwenci, przedstawili skecz „Uczelnia”.

            Całość prowadzili konferansjerzy: Sandra Benesiewicz, Paulina Machalica, Maja Mikler, Małgorzata Wizner, Sandra Wróbel oraz Filip Haczek i Wojciech Kubica.

Zdjęcia z Poranku wykonała również nasza absolwentka: Zuzanna Bałos.

Scenarzystą i reżyserem scenicznego Poranku Talentów 2017 była pani Aldona Wawrzos.

DSC_0001 DSC_0050 DSC_0054 DSC_0070 DSC_0081 DSC_0094 DSC_0126 DSC_0132 DSC_0141 DSC_0145 DSC_0193 DSC_0202 DSC_0239 DSC_0261 DSC_0277 DSC_0284 DSC_0299 DSC_0322 DSC_0359 DSC_0369 DSC_0389 DSC_0418