OBÓZ SPORTOWO-WYPOCZYNKOWY W NIECHORZU

Jak co roku, pod koniec wakacji Uczniowski Klub Sportowy „ Dycha” zorganizował wakacyjny wyjazd młodzieży na obóz sportowo-wypoczynkowy.  Tym razem miejscem docelowym był Ośrodek Kolonijno-Wczasowy „ Mewa ” w  Niechorzu, niewielkiej miejscowości nad morzem w pobliżu Kołobrzegu. Daleko? Owszem, ale było warto,  a długa podróż pociągiem też miała swój urok. Uczestnikami byli uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 ( 13 osób ) oraz po raz pierwszy Szkoły Podstawowej nr 3 ( 6 osób )        w Czechowicach-Dziedzicach. Celem głównym było przygotowanie sprawnościowe zawodników klubu przed zbliżającym się sezonem gry w  lidze  kadetów prowadzonej przez Śląski Związek Koszykówki. Czas na wypoczynek i relaks też się znalazł, a gwarantowało to między innymi położenie „ Mewy ” tuż nad samym morzem i oczywiście pogoda, która wyjątkowo nam sprzyjała. W czasie pobytu zorganizowano całodzienną wycieczkę do Kołobrzegu oraz przejazd kolejką wąskotorową do Trzęsacza. Były kąpiele w morzu, basenie na terenie ośrodka, gry i zabawy rekreacyjne, chrzest obozowy i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie wręczono pamiątkowe koszulki, kubki ze zdjęciem całej grupy, słodycze i nagrody za udział w konkursach. Nad wszystkim sprawowali opiekę trenerzy UKS „ Dycha ” i jednocześnie nauczyciele WF w Gimnazjum Publicznym nr 1 :  Anna Telok          i Paweł Pawlik, a dzięki dotacji Urzędu Miejskiego można było obniżyć koszty pobytu.

Uczestnicy obozu: GP 1- Julia Szary, Natalia Olearczyk, Anna Kołodziejczyk, Kamila Kuś, Sandra Kwiczala, Sandra Wróbel, Fabian Świerczek, Krystian Siepak, Oskar Nikiel, Wojciech Szpyra, Piotr Marciniak, Daniel Łopata, Krzysztof Majka, SP 3- Paweł Szpyra, Adam Jeż, Kacper Kisielewski, Wiktor Czech, Tymoteusz Adamecki, Adrian Kalika.