powiatowy konkurs recytatorski

Niektórzy szczególnie lubią poezję
XX raz Starostwo Powiatowe zorganizowało Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie”, w którym wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych z terenu Powiatu Bielskiego. Konkurs odbył się 21 marca 2018 roku w urokliwym i zabytkowym Pałacu Czeczów w Kozach. Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie kulturalne posłużyło popularyzacji piękna i kultury języka polskiego oraz dostarczyło zarówno nauczycielom jak i młodzieży nowych doświadczeń, wrażeń artystycznych. Naszą szkołę ślicznie reprezentowały Katarzyna Kondek z klasy 7f, Natalia Olearczyk i Anna Kołodziejczyk z klasy 3d. Jury w składzie: przewodnicząca: H. Kubisz-Muła, krytyk teatralny: J. Legoń, aktor Teatru Polskiego w Bielsku Białej: S. Miska przyznało wyróżnienie w kategorii gimnazjum Annie Kołodziejczyk. Ania pięknie recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Perspektywa” oraz prozę Adama Wajraka. W nagrodę została zaproszona na galę podsumowującą konkurs w dniu 28 marca 2018 do Starostwa Powiatowego.
Aniu, serdecznie gratulujemy!