Grant dla szkoły w ramach Programu „mPotęga”

Po raz drugi nasza szkoła otrzymała grant w Programie „mPotęga” w ramach konkursu dotyczącego wspierania rozwoju matematyki w szkołach. „Matematyczno-przyrodnicze aplikacje” to tytuł naszego projektu, który został wysoko oceniony i  będzie realizowany od września go grudnia w naszej szkole. Uczniowie  będą mieli okazję rozwiązywać zadania matematyczno -przyrodnicze, które zostaną utworzone w aplikacji Web 2.0 LearningApps.org  wspierając proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów.
W czasie trwania projektu odbędą się konkursy, spotkania promujące wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Uczniowie z grup projektowych wezmą udział w wycieczce na Politechnikę Śląską gdzie będą mogli  dowiedzieć się o  zastosowaniu matematyki w naukach przyrodniczych. Dziękujemy sponsorowi za przyznane fundusze.

 „Projekt dofinansowała Fundacja mBanku” 

 

Cele projektu:

1. Uwidocznienie związków matematyki z innymi przedmiotami „Wszystko w Świecie przebiega matematycznie”
2. Pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej
3. Innowacyjne nauczanie matematyki z wykorzystaniem aplikacji komputerowych
4. Stworzenie bazy zadań matematyczno-przyrodniczych w postaci aplikacji

 

Czym jest „mPotęga”?

„Potęga” to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.