wybory do samorządu uczniowskiego

28 września w naszej szkole odbyło się Święto Demokracji. Na dwóch długich przerwach odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły oraz nauczyciela opiekuna samorządu. Zasady absolutnie demokratyczne, wybory były powszechne, równe, tajne, bezpośrednie i większościowe.

Wyborcy, czyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej nr 10 oraz z klas trzecich Gimnazjum Publicznego nr 1, mogli oddać swój głos na 5 kandydatów oraz spośród 23 nauczycieli wybrać opiekuna.

Frekwencja wyniosła 36,4%.

Pracom Młodzieżowej Komisji Wyborczej przyglądali się Mężowie Zaufania wystawieni przez niektóre zespoły klasowe.

Po wyjęciu z urny wyborczej kart do głosowania i obliczeniu wyników, okazało się, że dwóch kandydatów, Katarzyna Kondek i Sandra Ramza, otrzymało identyczną liczbę głosów. Wobec tego odbędzie się druga tura wyborów.

2.10.2018 r. odbyła się druga tura wyborów na przewodniczącego SU. Przy identycznej frekwencji zwyciężyła Kasia Kondek zostając przewodniczącą naszego Samorządu. Gratulujemy. Zastępcą została wybrana Sandra Ramza, a szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia wybrano Gabrysię Brzozę.

Młodzieżowa Komisja Wyborcza, która przygotowała wybory składała się z następujących uczniów:

Daria Kamieńska, Agnieszka Trojan, Julia Zwardoń, Adrian Kubieniec, Maciej Maciejowski, Michał Koziełek, Gracjan Wawak. Klasowymi Mężami Zaufania byli Tymoteysz Borowski, Miłosz Białek i Kajetan Woźniak.

Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas, wysiłek i zaangażowanie.