AKCJA ZIMA

W okresie od 11.02.2019r. do 15.02.2019r. na terenie szkoły zorganizowano półkolonie zimowe AKCJA ZIMA, w których uczestniczyło 30 uczniów z klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Program obejmował dwie wycieczki autokarowe, wyjście do kina i zorganizowane zajęcia na terenie szkoły. Półkolonie były dofinansowane ze środków gminy Czechowice – Dziedzice.

Tydzień ferii rozpoczął się od wycieczki do Chlebowej Chaty w Górkach Małych, gdzie nie tylko poznawaliśmy proces powstawania masła i sera, ale degustowaliśmy własnoręcznie pieczone podpłomyki. Następne dni dostarczyły dużo wrażeń, a szczególnie doświadczenia „Magiczny śnieg” prowadzone przez Unikids. Jako młodzi naukowcy wiemy już co to jest suchy lód, z czego powstaje i jakie ma czarodziejskie właściwości. W Naukotechnice w Świnnej także poznawaliśmy tajemnice nauki podczas pokazów z ciekłym azotem i warsztatów geologicznych. Było naprawdę „magicznie”! Byliśmy w Multikinie na filmie „Ralph Demolka w Internecie” połączonym z warsztatami na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Przy okazji skorzystaliśmy z ruchowych atrakcji Bajkolandii. Na terenie szkoły było również bardzo ciekawie i twórczo: konkurs karaoke, konkurs tańca, malowanie na folii, tworzenie Slimów, zabawy masą solną, kolorowe magnesy, konkurs gry w tenisa stołowego, piłkarzyki, bilard, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia w sali komputerowej zapewniły ruch fizyczny, artystyczne wrażenia i emocje konkurencji. Energii dostarczały nam pyszne śniadania i obiady na szkolnej stołówce.

Półkolonie zimowe w naszej szkole był to radosny czas zabawy, ciekawych nowych przeżyć i doświadczeń.