Bal karnawałowy

Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, klowna oraz najprawdziwszą księżniczkę! W środę 6 lutego, jeszcze przed długo wyczekiwanymi feriami zimowymi, dla dzieci z klas pierwszych i drugich zorganizowano doroczny bal karnawałowy. W tym dniu korytarz szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, gwiazd, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek, bajek oraz postaci historycznych!

         Za muzykę odpowiedzialny był DJ, Pan Krzysztof Gorel, otworzyła bal i przypomniała o zasadach bezpieczeństwa Pani Joanna Kołoczek, wspaniałą dekorację przygotowała Pani Ewelina Ślęczka wraz z uczniami z klasy 2a i 2b.

Uczniowie klas pierwszych i drugich bardzo chętnie brali udział w specjalnych konkurencjach przygotowanych przez Panie Joannę Kołoczek i Ewelinę Ślęczkę, które nagrodziły dzieci słodkościami oraz drobiazgami. Podczas balu zostali wybrani także uczniowie, którzy mieli najciekawsze stroje- za tę konkurencję odpowiedzialna była Pani Ewa Przepióra. Wielkie słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli , którzy przygotowali i prowadzili bal.

Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach.

Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, więc wszyscy udali się na szkolną stołówkę, aby napić się herbatki i zjeść kanapki.

Na auli podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały zamienionych w salę balową korytarz. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Przechodzący korytarzem gimnazjaliści oraz uczniowie klas starszych szkoły podstawowej zachwycali się strojami „maluchów” oraz ich radosnym podejściem do życia, być może i oni zechcą się kiedyś przebrać? W klasie 1a konkurs na najlepsze stroje wygrali: Władziu Miodoński i Zuzia Grajcarek, w klasie 1b- Wiktor Samek i Kornelka Maleszyk, w klasie 2a- Emilka Łukawska i Zosia Bodzek, w klasie 2b- Kuba Michalczak i Marysia Zarębska. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Joanna Kołoczek