Laureaci ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego poezji Wisławy Szymborskiej

V Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”, którego uczestnicy interpretowali wiersze Wisławy Szymborskiej, odbył się 8 lutego 2019 roku w Miejskim Domu Kultury – Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Uczniów oceniało jury w składzie: Joanna Jatkowska – wokalistka, aktorka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi,Anna Maśka – instruktorka teatralna,Radosław Sadowski – aktor Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Po eliminacjach nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych oraz obejrzeli film biograficzny dotyczący życia noblistki. Honorowy patronat nad konkursem objęła jak co roku Fundacja Wisławy Szymborskiej. Ku naszej radości Katarzyna Kondek zdobyła III miejsce w kategorii recytacji utworów poetki a w kategorii poezji śpiewanej Mikołaj Grygierczyk otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowa relacja znajduje się na stronie BCK Kubiszówka  http://mdk.bielsko.pl/index.php?s=1&fun=more&id=5136 a w galerii zdjęć można obejrzeć fotografie laureatów.