Dzień Edukacji Narodowej

15 października w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach 7 i 8. Mottem przewodnim uroczystości  były słowa ks. Jana Twardowskiego,, Wszystko jest wtedy, kiedy nic dla siebie”.  Akademię prowadziła Zuzanna Świerkot, która w imieniu uczniów podziękowała pracownikom szkoły za ich trud, zaangażowanie i otwarte serca. Do podziękowań dołączono drobne upominki – słoiczki życzeń.  Dominika Marcak i Karolina Gajda przybliżyły  historię zawodu nauczyciela na przestrzeni wieków, a Sonia Danel i Dominka Turewicz uświetniły akademię swoim śpiewem. Spotkanie zakończył okolicznościowy pokaz mody, który prowadziła Wiktoria Gwizdoń. Pokaz, to propozycje strojów,  które może wykorzystać  współczesny nauczyciel w trudnych warunkach szkolnej rzeczywistości. W pokazie wzięli udział uczniowie z klasy 8c: Aleksandra Świerkot,  Natalia Wolak, Maria Sowa, Weronika  Wilczek, Justyna Krętosz, Karol Gluza, Łukasz Pietryka i Konrad Twardzik.  Po zakończeniu uroczystości każdy mógł odwiedzić Galerię Portretów Nauczycieli, którą przygotowali uczniowie z klas siódmych.