REKORD GUINNESSA W RKO

16 października 2019 r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w naszej szkole od godziny 12.00 do 12.30 przystąpiono do zbiorowego bicia rekordu Guinnessa w Resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Ogólnopolską akcję organizowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

W ciągu 30 minut na czterech fantomach 30 uczniów ochotników z klasy VII E i klas VIII naszej szkoły wykonało  104  razy resuscytację.

Dzięki tej akcji na pewno zwiększyła się świadomość i umiejętności praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej naszej młodzieży, a jest to doświadczenie bezcenne.

Dziękujemy Panu Markowi Pietrzykowi za udostępnienie korytarza  Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej lekcji – akcji przywracania czynności serca poprzez resuscytację krążeniowo – oddechową.