Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

Nasza szkoła bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Wspólnie z UNICEF chcemy świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole.

Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych 20 listopada, jak symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

TEGO DNIA ZACHĘCAMY DO PRZYJŚCIA DO SZKOŁY UBRANYM NA NIEBIESKO, ABY WYRAZIĆ SOLIDARNOŚĆ I UCZCIĆ TEN DZIEŃ!