Szlachetna Paczka

Tradycją naszej szkoły stał się udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Jak co roku cała nasza społeczność szkolna chce podjąć wyzwanie i przygotować paczkę dla potrzebującej rodziny.
Tym razem wspieramy Panią Amelię, która ma 70 lat. Do niedawna żyła ze swoim mężem. Małżonkowie wspierali się nawzajem, ich sytuacja finansowa była stabilna. Rok temu mąż pani Amelii zmarł. Od tamtej pory starsza pani czuje się bardzo samotnie, mimo codziennych odwiedzin swojej sąsiadki. Są one dla pani Amelii bardzo cenne, ponieważ sama porusza się na wózku inwalidzkim i nie jest w stanie samodzielnie wyjść z domu. Przez jej stan zdrowia nie może nawet odwiedzić grobu swojego męża. Pani Amelii nie wystarcza środków na życie, ponieważ większość jej emerytury przeznacza na opłacenie utrzymania mieszkania oraz na leki. Pani Amelia choruje na miażdżycę, cukrzycę oraz nadciśnienie. Gdyby nie pomoc syna, który kupuje jej żywność odpowiednią dla wymaganej diety, sama nie byłaby w stanie o to zadbać. Pani Amelia utrzymuje się ze swojej emerytury oraz zasiłku, co daje około 1410 zł. Po odliczeniu kosztów za mieszkanie i leki pani Amelii zostaje tylko 5 zł na miesiąc.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:
1. Kafelki pomogą przemieszczać się swobodnie po domu. Obecnie jest tam wykładzina, która podwija się, gdy pani Amelia porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzeba około 11m kafelek,
2. Wersalka,
3. Produkty spożywcze – żywność trwała dla diabetyków oraz środki czystości.

Oprócz w/w rzeczy potrzebne są: kurtka zimowa, leginsy, bluza , sweter w rozmiarze L, buty zimowe-ortopedyczne, czapka, szalik, rękawiczki, kołdra, poduszka, koc, pościel, ręczniki, akcesoria kuchenne.
Lista potrzeb rodziny jest obszerna, ale liczymy, że dzięki Państwa wsparciu i pomocy, uda nam się sprostać tym potrzebom i wspólnie sprawimy, że święta Bożego Narodzenia dla pani Amelii będą też wyjątkowe.

Jeżeli ktoś z Państwa wie, że może wesprzeć naszą Rodzinę jakąś konkretną rzeczą to bardzo prosimy o informację zwrotną.
Finał zbiórki 8 grudnia. Czasu niewiele.
Wszelkie szczegóły u p. Elżbiety Szczypki – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu