Relacja wolontariusza

Relacja wolontariusza ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

W dniu dostarczenia paczek uprzedziłam panią Amelię, że przyjedziemy. Widzieliśmy jak wyczekiwała zaciekawiona w oknie. Po zobaczeniu ogromnej ilości paczek, które wnieśliśmy zaczęła stale powtarzać „Matko Bosko, to naprawdę wszystko dla mnie?”.

Widać było ogromną radość, wdzięczność oraz wzruszenie w jej oczach. Po odpakowaniu kilku z nich stwierdziła, że będzie miała zapas „do końca życia”. Szczególnie ucieszyła się, gdy zobaczyła kafelki, które sprawią, że nareszcie będzie mogła swobodnie poruszać się po mieszkaniu. Na sam koniec zostawiliśmy największy objętościowo prezent czyli wersalkę, którą darczyńcom udało się zakupić. Na jej widok powiedziała „o Jezu jaka duża”. Stale nas przytulała i nam dziękowała. Po Weekendzie Cudów skontaktowałam się z panią Amelią, aby dowiedzieć się czy dane rzeczy są już poukładane w mieszkaniu, jak się sprawują… i jak pani planuje je wykorzystać. Pani mówiła: „Właśnie jestem po pierwszej nocy na wersalce, spało się tak spokojnie, a wersalka jest bardzo wygodna”. Wspomniała również o kafelkach, których jest ich tak dużo, że starczy jej jeszcze na salon i łazienkę. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwa.

Podczas tej rozmowy czułam wielką radość z jej strony, ekscytację oraz, że zrobi sobie mini remont mieszkania, a wszystko dzięki licznym darczyńcom, którzy zdecydowali się pomóc właśnie jej.

Słowo od Rodziny

Pani Amelia chce podziękować za paczki i dobroć, którą od Was otrzymała. Chciałaby się również jakoś odwdzięczyć darczyńcom. Przesyła życzenia świąteczne i na Nowy Rok i zapewnia, że będzie dziękować Bogu oraz modlić się za was.

Słowo od Wolontariusza

Dziękuję Państwu, szkole oraz rodzicom, którzy włożyli w przygotowanie paczki swoje dobre serca, dużo cennego czasu jak i poświęcenia. Dobro na pewno do was wróci z podwojoną mocą. Życzę wam zdrowych, wesołych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Dziękujemy, że towarzyszycie w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji   z  drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dobrze, że jesteście!