WOŚP 2020

Uczniowie naszej szkoły na  28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 r. członkowie naszej szkolnej drużyny pierwszej pomocy wzięli udział w XXVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w naszym mieście odbył się w Centrum Handlowym „Stara Kablownia”.

Naszą drużynę reprezentowali: Wiktoria Gwizdoń,  Kamila Stolarczyk i Gracjan Wawak, którzy w ramach Wielkiej Orkiestry, prezentowali podstawy udzielania pierwszej pomocy w przypadku ustania czynności życiowych.

Wszyscy, bez względu na wiek, którzy odwiedzali naszą stację zadaniową mogli nauczyć się sprawdzania stanu poszkodowanego, wezwania pomocy medycznej, stosowania pozycji bezpiecznej czyli bocznej ustalonej, resuscytacji  krążeniowo – oddechowej to znaczy wykonywania wdechów zastępczych i zewnętrznego masażu serca oraz użycia AED ( Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego).

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się  do upowszechnienia wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.