„Dycha” na meczu Polska-Izrael

20 lutego 2020r. odbył się mecz reprezentacji narodowej w koszykówce mężczyzn Polska – Izrael. Bezpłatny wyjazd na to wyjątkowe wydarzenie zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „ Dycha ”, a brali w nim udział uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy klubu. Miejscem sportowej rywalizacji była Arena Gliwice, wspaniały i nowoczesny obiekt, ten sam, który gościł uczestników Eurowizji Junior.
Na miejsce dotarliśmy z dużym wyprzedzeniem. Chcieliśmy w pełni poczuć atmosferę meczu, oglądając w całości przygotowania zawodników i rozgrzewkę przedmeczową. Z dumą i przejęciem odśpiewaliśmy hymn państwowy, który w wykonaniu ponad 12000 kibiców brzmiał niesamowicie.
Dopingowaliśmy ile sił, klaszcząc, trąbiąc, krzycząc z radości po wspaniałej akcji naszych zawodników, ale i wydając jęki zawodu, gdy coś się nie udało. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa naszej reprezentacji. Mimo to, wyjazd był wyjątkowo udany i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Aha, było jeszcze mnóstwo pączków, jak to w „ tłusty czwartek ”.

(zobacz)