LUTY – MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nasza szkoła po raz kolejny została zgłoszona do działań w ramach akcji DBI 2020.
Dzień Bezpiecznego Internetu
(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzono 11 lutego 2020 r.  pod hasłem: „Działajmy razem!”.

Podczas obchodów DBI  w naszej szkole na lekcjach informatyki przeprowadzono zajęcia edukacyjne o bezpiecznym korzystaniu z sieci.
 Wszyscy uczniowie klas I-III , VII i VIII przygotowywali pracę plastyczną na temat „Bezpiecznego korzystania z Internetu”

Uczniowie klas VIII przygotowywali prezentacje multimedialne, a VII – zakładki do książek o tematyce bezpieczeństwa w sieci.

Wszelkie działania uczniów w ramach DBI zostały docenione i nagrodzone.

DYPLOMY OTRZYMALI:

W KATEGORII PLAKAT (KLASY 1- 3)
I miejsce – KLASA 1B i KLASA 3A
II miejsce – KLASA 2A

za aktywny udział w tej kategorii pamiątkowy DYPLOMIK otrzymali uczniowie klasy 2a
Franciszek Czulak, Zuzanna Grajcarek, Nikola Haszczyc, Szymon Hulbój, Igor Kominek, Zuzanna Koziełek, Władysław Miodoński, Nadia Sobańska

W KATEGORII PLAKAT (KLASY 7- 8)
I miejsce – KLASA 7A
II miejsce – KLASA 8E

W KATEGORII ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI
I miejsce – Paweł Zuziak 7 D
II miejsce Karolina Adamowicz 7 E
III miejsce – Bartosz Sławski 7 C

W KATEGORII PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

I miejsce – Patrycja Mrowiec 8 E
II miejsce – Aleksandra Świerkot 8C
III miejsce – Sylwia Pawińska 8E  i Zuzanna Świerkot 8C

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.