Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Włączając się w obchody 1 marca – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  po raz pierwszy w bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa przybliżająca postaci żołnierzy walczących o wolność.

Wystawa przygotowana została w oparciu o materiały znajdujące się w bibliotece . Wyeksponowano dla czytelników książki przybliżające tę tematykę. Uczniowie podczas przerw mogli zaznajomić się  z tematem. Miały miejsce spotkania z uczniami kl.7 wraz z nauczycielem- panią Beatą Tomasiewicz. Podczas dyskusji uczniowie, którzy należą do harcerstwa  poinformowali, iż brali udział Biegu Tropem Wilczym w Czechowicach -Dziedzicach.

Mianem „Żołnierzy Wyklętych” określa się tych, którzy w obronie Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę…

Został zaproponowany konkurs  dla dzieci ze świetlicy na rysunek „Polski Walczącej”