góra grosza

Samorząd Uczniowski  w tym roku szkolnym przyłączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza”, która polegała na zbieraniu ,,groszaków”, a więc monet o najmniejszych nominałach (1 gr, 2 gr, 5 gr). Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie ,,Nasz Dom”, które w swoich działaniach zakłada pomoc dziecku znajdującemu się w trudnej sytuacji rodzinnej.

Celem akcji „Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz opracowanie programów, które pozwolą dzieciom spokojnie dorastać.

Akcja w naszej szkole trwała w okresie 27.11.2017r. – 02.01.2018r. Po zliczeniu wszystkich groszy okazało się, iż podczas całej zbiórki udało nam się zebrać 17,730 kg groszy, co stanowi kwotę 144 zł 76 gr.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!