Odpłatność

Uchwała  Nr XXXI/333/17 Rady Miejskiej w Czechowicach- Dziedzicach z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice.

1. Przedszkole zapewnienia bezpłatną opiekę nad dzieckiem i realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego w godzinach od 730 do 1230 .
  2. Przedszkole zapewnienia odpłatną opiekę nad dzieckiem i realizację świadczeń przekraczających podstawę programową wychowania przedszkolnego w pozostałym czasie poza godzinami (7.30-12.30).
  3. Rodzice/opiekunowie prawni uiszczają opłaty z tytułu korzystania przez dziecko ze świadczeń przedszkola. Miesięczna wysokość opłaty stanowi iloczyn:
  • stawki półgodzinowej w wysokości 0,50 zł,
  • zadeklarowanego czasu pobytu dziecka w danym miesiącu w przedszkolu przeliczonego na półgodziny, pomniejszonego lub powiększonego o różnicę pomiędzy zadeklarowaną a rzeczywistą liczbę półgodzin pobytu dziecka w przedszkolu w miesiącu poprzednim.
  1. Stawka za żywienie dziecka w przedszkolu w wysokości:
  • śniadanie: 1,50 zł,
  • obiad: 3,60 zł,
  • podwieczorek: 0,90zł.
  1. Każdorazowa zmiana ilości oraz rodzaju posiłku wymaga pisemnego oświadczenia rodzica składanego w przedszkolu do 25-tego dnia miesiąca poprzedzającego tę zmianę i jest możliwa jedynie w okresach miesięcznych.
  2. Wysokość stawki żywieniowej, określonej w ust.2, ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym. Stawka żywieniowa obejmuje jedynie koszty surowców użytych do przygotowywania posiłków i może ulec podwyższeniu bez konieczności zmiany umowy.
  3. Opłata za stawkę  żywieniową podlega zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka
    w przedszkolu.
  4. Opłaty za przedszkole oraz za żywienie dziecka w przedszkolu płatne są w okresach miesięcznych z góry do 10 każdego miesiąca za dany miesiąc.
  5. Jeżeli 10-ty dzień miesiąca jest dniem wolnym od pracy terminem zapłaty jest pierwszy dzień roboczy po tym dniu.
  6. Za zwłokę we wnoszeniu opłat naliczane są odsetki w ustawowej wysokości.

Odpłatność za przedszkole

OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE  NA KONTO BANKOWE