UKS „Dycha”

Czy wiesz co to jest UKS – Dycha?

Uczniowski Klub Sportowy „ Dycha ” został założony w 2003 r. przez nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach – Dziedzicach. W tym roku obchodzi więc 15–lecie swojego istnienia. Na początku działały 2 sekcje: siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców. Obecnie prowadzona jest jedynie ta druga, ponieważ grupa dziewcząt została przeniesiona do MKS – u Czechowice – Dziedzice.

Treningi odbywają się w ramach lekcji wychowania fizycznego prowadzonych w klasach sportowych. Nauczyciele to wykwalifikowana kadra posiadająca uprawnienia trenera klasy II z koszykówki. Od początku istnienia klubu zawodnicy biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki, a wcześniej również przez Śląski Związek Piłki Siatkowej. Do najważniejszych obszarów aktywności klubu należą : szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja zawodów, turniejów i obozów sportowych.

Oto przykłady obrazujące tą działalność:

• treningi prowadzenie drużyn w rozgrywkach ligowych,
  • wyjazd do Ostrawy na Mistrzostwa Świata w koszykówce kobiet,
  • obóz sportowy łączący pracę, wypoczynek i rozrywkę.