Gp1 Po Stronie Natury

5 grudnia odbyła się prezentacja działań projektowych  Arboretum Inspiruje w ramach konkursu grantowego Po Stronie Natury. Nasza szkoła gościła panią  Urszulę Fabianiak, która wizytowała projekt z ramienia Fundacji Nasza Ziemia. 

Uczniowie zaprezentowali relację z zrealizowanych działań oraz pokazywali jak tworzy się lokalna społeczność skupiona wokół edukacji przyrodniczej. Spotkanie było doskonałą okazją aby podsumować 5 lat działań przyrodniczych prowadzonych w ramach projektu Arboretum Inspiruje. Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa zielników w szkolnej Izbie Regionalnej pt. Jesienny ogród księdza Jana. Na wystawie zgromadzono przygotowane przez uczniów zielniki, przyrodnicze zakładki, malunki na szkle oraz prace prezentujące wiersze patrona szkoły ilustrowane kolażami z liści. Wystawę można oglądać do końca grudnia.

Projekt Arboretum Inspiruje jest laureatem konkursu grantowego Po Stronie Natury, grant ufundowała firma Żywiec  S.A ; organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

O programie „Po stronie natury”:

„Po stronie natury” to program realizowany od 2009 roku przez Żywiec Zdrój S.A., w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Działanie na rzecz natury wpisane jest w misję Żywiec Zdrój. Poprzez realizowany konkurs grantowy firma chce zachęcić do aktywności proekologicznych oraz wesprzeć inicjatywy Polaków na rzecz środowiska naturalnego. Konkurs grantowy jest nieodłącznym elementem programu Po Stronie Natury, którego celem jest edukacja ekologiczna i zachęcenie do bycia po stronie natury każdego dnia dzięki codziennym, drobnym działaniom na rzecz ochrony środowiska.

15349717_1252649924757523_8658810136414143054_n