Wybitne Polki i ich twórczość w bibliotece szkolnej

Znamy nasze wybitne Polki z różnych dziedzin życia: sportu, telewizji i internetu. 6 marca mieliśmy okazję zapoznać się z wypowiedziami argumentacyjnymi w formie autoprezentacji. Na lekcjach języka polskiego w bibliotece szkolnej stanęły przed nami: Maria Skłodowska-Curie, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk. Wsłuchaliśmy się w ich mowy noblowskie i poznaliśmy ich biografie. Lekcje wzbogaciła wystawa książek wybitnych Polek, autorek wierszy i powieści młodzieżowych: Małgorzata Musierowicz, Krystyna Siesicka, Olga Tokarczuk i Wisława Szymborska – ich publikacje znalazły się na półkach wystawowych. Był czas, żeby po nie sięgnąć i zachęcić się do czytania. Kiedy pisaliśmy ogłoszenia i zaproszenia, argumentowaliśmy i zachęcaliśmy do wzięcia udziału w spotkaniu z autorkami książek wybitnych Polek. Specjalnie dla uczniów kl. 7a Julia Kremser recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej: Wielkie to szczęście, który miała okazję powiedzieć tydzień temu przed aktorami w BCK w Bielsku-Białej. Inaczej o Święcie Kobiet – klasy siódme biblioteka szkolna zainspirowała i zachęciła do sięgnięcia po lektury i była sposobem na atrakcyjne spędzenie czasu w szkole.