Gala Laureatów

Najlepsza z najlepszych – Emilia Legut

Nasza znakomita uczennica kl. 2b wzięła udział w gali laureatów Dyktanda Niepodległościowego: „Po polsku o historii”. Uroczystość odbyła się 17 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Narodowego Banku Polskiego oddział w Katowicach. Po sprawdzeniu i weryfikacji prac komisja konkursu przyznała tytuł laureata Emilii Legut, która zwyciężyła w rywalizacji, pisząc dyktando najlepiej ze wszystkich uczestników i znalazła się na I miejscu listy laureatów wojewódzkiego konkursu ortograficznego pod patronatem Kuratora Śląskiego p. Urszuli Bauer. W czasie uroczystości odebrała nagrody i gratulacje od organizatorów: Zespołu Szkół im. Św. E. Stein w Lublińcu oraz prezesa Stowarzyszenia Polonistów i Fundacji „Zawsze Warto” Marka Wasiaka, a także od zastępcy dyrektora Narodowego Banku Polskiego p. Mariusza Siembigi i p. Kurator Oświaty Urszuli Bauer. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie była okazją do uczenia się historii Polski, ortografii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach dostępnych obecnie na stronie szkoły w Lublińcu pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po wręczeniu nagród p. Bartosz Łuczywa zaprosił uczniów na wykład Świat polskiej złotówki. Spotkanie zakończyło się bankietem przygotowanym przez Firmę Janina Catering. Oczywiście nie zabrakło chwil dla fotoreporterów: fotoreportaż dostępny na stronie Zespołu Szkół im. Św. E. Stein w Lublińcu. Emilio, serdecznie gratulujemy I miejsca w I Wojewódzkim Dyktandzie Niepodległościowym: „Po polsku o historii”!

20171117_122912 20171117_123521 20171117_135858