Dzień Kropki 2019

🔴 Piątek trzynastego w naszej szkole wcale nie był pechowy. Z okazji DNIA KROPKI na dzieci czekało wiele niespodzianek. 🔵

⚫ Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy panią dyrektor Alicję Puzoń, panią wicedyrektor Annę Telok oraz panią sekretarkę Ewelinę Klocek. ⚪

🔴 Dzięki pani Ewelinie Śleczce i Annie Sporys odkrywaliśmy swoją kreatywność ozdabiając uśmiechnięte kropki.⚫
Rozmawialiśmy o talentach i stworzyliśmy drzewo talentów.⚪
Poznaliśmy historię małej Vashti.🔴
Wspólnie ozdabialiśmy kredą boisko szkole. 🔵
Zrobiliśmy sobie zdjęcia w kolorowej fotobudce.⚫
Bawiliśmy się nakrapianymi balonami.⚪

🔴 Było super i KROPKA! ⚫

Kropki inspirują!

Klasy siódme i ósme pokazały pokłady kreatywności i wiary w siebie. Drzewo Talentów klas siódmych świadczy o tym, każdy z nas ma mocne strony. Dzięki klasom siódmym tworzyliśmy w strefie plastycznej i kropkowaliśmy, kropkowaliśmy… Klasy ósme zorganizowały matematyczny konkurs logiczny „Po nitce do kłębka… przez kropki”.
Był także  kropkowy konkurs historyczny obejmujący znajomość broni pancernej i wozów bojowych z XX wieku i konkurs z wiedzy o społeczeństwie – „Czy znasz tego polityka”. Należało połączyć kropki obejmujące znane osoby sceny politycznej z ich upodobaniami, piastowanymi urzędami lub cechami charakterystycznymi.

🔵 Czy wiecie, że podczas wojny w konspiracji działali ludzie o pseudonimie „Kropka”? My to już wiemy z lekcji historii.

🔴 Na matematyce myśleliśmy wytrwale: kropka razy kropka do potęgi drugiej???!!!!

⚫️ Czy wiecie jak po niemiecku mówimy kropka? Der Punkt!

🔵 Na informatyce programy graficzne, krzyżówki, rebusy, puzzle online – wszystko z kropką (zobaczcie na gazetce)

🔴 Język polski? Wiadomo. Kropek stawialiśmy wiele. I jeszcze zrobiliśmy test w kropki: komu pojawił się „słoń” – to znaczy, że słuchał ze zrozumieniem.

I okazało się, że w naszych szafach jest mnóstwo ubrań w kropki ⚫️🔴🔵⚪️To był wesoły i kolorowy dzień.