Akcja sprzątania świata

W dniu 18 października grupa uczniów licząca 96 osób wzięła udział w akcji sprzątania świata. Uczestnicy tej akcji byli uczniami SP3 Ligota, SP Zabrzeg SP 6, SP 8 i SP10 z Czechowic-Dziedzic. Uczniowie z każdej szkoły spotkali się o 9.00 przed swoją szkołą, autobusami dojechali na miejsce przejęcia ich przez leśników. Leśnicy wytyczyli trzy trasy do przejścia i bezpiecznie przeprowadzili po nich młodzież. Jedna z tras wiodła ścieżką ekologiczną, druga prowadziła przez dziką plażę, trzecia obejmowała miejsca chętnie odwiedzane w czasie spacerów mieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolic.
Miejscem docelowym dla wszystkich był przystanek edukacji ekologicznej przy początku korony zapory w Goczałkowicach. Na wszystkich uczestników akcji sprzątania lasów czekał poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, przygotowanych przez Dworek Eureka i podanych przez eleganckich kelnerów przy stole nakrytym białym obrusem na ekologicznej „ zastawie”. Tacki i kubki były papierowe, sztućce zaś drewniane. Uczestnicy poczęstowani też zostali smacznymi i pięknie rumianymi jabłuszkami oraz ciasteczkami pełnoziarnistymi.
Po uzupełnieniu sił Pani Irenka z Nadleśnictwa Bielsko- Biała (która jest koordynatorką działań ekologicznych młodzieży) podsumowała akcję i podziękowała wszystkim, którzy aktywnie się w nią włączyli. Przyszedł też czas na wspólne zdjęcie.
Nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie udzielenie wsparcia finansowego przez firmę LOTOS – głównego inwestora akcji, wsparcia i opieki leśników na trasach a przede wszystkim aktywnego włączenia się nauczycieli i uczniów z okolicznych szkół podstawowych.
Dziękujemy Pani Magdalenie Kozłowskiej za koordynowanie całej akcji sprzątania.