Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wszystkie działania miały na celu podkreślenie piękna polskiego języka i uświadomienie, że powinniśmy na co dzień dbać o poprawność mowy ojczystej. Uczniowie zmierzyli się z ortografią podczas VII Szkolnego Dyktanda. Najlepsi uzyskają tytuł MISTRZA ORTOGRAFII! Dużym powodzeniem cieszył się happening pod hasłem „Stop wulgaryzmom” oraz quizy „Czy znasz język polski?”. W bibliotece klasy siódme wysłuchały pięknej recytacji wierszy polskich poetów w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera. Uczniowie wzięli udział w zajęciach ze słownikami poprawnościowymi oraz obejrzeli wystawę książek dotyczącą języka polskiego. Dla najmłodszych uczniów, świetlicy i przedszkola, biblioteka zorganizowała zajęcia czytelnicze „Spotkania z książką”, w czasie których dzieci wysłuchały opowiadań związanych z zasadami ortografii i poprawnej pisowni. Dużo radości sprawiły łamańce językowe i rebusy.

Dbajmy o naszą ojczyznę – polszczyznę.

Ojczysty – dodaj do ulubionych!