VI konkurs Poezji Wisławy Szymborskiej

„Niektórzy lubią poezję” – właśnie te słowa Wisławy Szymborskiej zaprosiły uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w VI konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej. Zmagania młodych artystów miały miejsce 28 II 2020 r. w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Wydarzenie objęte jest patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej. W tegorocznej edycji naszą szkołę pięknie reprezentowały Julia Kremser z 7a i Karolina Adamowicz z 7e w kategorii recytacja. Na szczególną uwagę zasługuje występ Wiktorii Gwizdoń z kl. 8b i Aleksandry Brzeskiej z kl. 7b. Wiktoria zaśpiewała utwór „Nic dwa razy” a Ola napisała muzykę do wiersza, która wykonała na ukulele. Jury w składzie: prof. dr hab. Anna Węgrzyniak – kierownik katedry Literatury i Kultury Polskiej na Akademii Techniczno-Humanistycznej, Ewa Szymanek-Płaska – polonistka, reprezentantka Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej, Katarzyna Dendys-Kossecka – aktorka i wokalistka, Franciszek Kopczak – instruktor teatralny, animator kultury doceniło występ naszego duetu, który otrzymał II miejsce w kategorii poezja śpiewana dla klas szkół podstawowych i szkół średnich. Ponadto dziewczęta wraz z p. Beatą Tomasiewicz uczestniczyły w warsztatach aktorskich prowadzonych przez aktorkę i wokalistkę – Katarzynę Dendys-Kossecką oraz wysłuchały wykładu dotyczącego twórczości W. Szymborskiej p. prof. Anny Węgrzyniak. Teraz wiemy, że poezja inspiruje, zachwyca oraz pomaga zrozumieć siebie i świat.

Gratulujemy nagrodzonej Wiktorii i Oli!